Pierwsze urodziny Karpackich Warsztatów Piwowarskich!

Dokładnie 16.07.2014 oficjalnie rozpoczęła swoją działalność inicjatywa pt. Karpackie Warsztaty Piwowarskie. Ideą tejże inicjatywy było i wciąż jest szersze zainteresowanie oraz propagowanie piwowarstwa domowego wśród mieszkańców województwa podkarpackiego.

Jako to bywa w pierwszym roku działalności jest dość trudno i wiele jest w nim do zrobienia, jednak dziś z perspektywy czasu można stwierdzić, że zrobiliśmy ogromny krok w przód!

W trakcie tego roku zawiązała się wspaniała stała grupa uczestników, którzy regularnie bywają na naszych spotkaniach, pokazach i wykładach. Poświęcają swój wolny czas aby pomóc w organizacji wielu wydarzeń piwowarskich, pomagają w mniejszych i większych remontach pomieszczenia w którym odbywają się wszystkie spotkania. Na warsztaty przyciągnęliśmy sporo nowych, świeżych piwowarów domowych, niektórzy z nich swoja pierwszą warkę warzyli właśnie z nami.

W trakcie tego pierwszego roku, oprócz regularnych spotkań i pokazów odbyły się m.in kursy sensoryczne na próbkach FlavorActiv, wykłady m.in. Fermentum Mobile, powstały Rzeszowskie spotkania o piwie.

Ten mały sukces nie byłby możliwy bez mocnego wsparcia sponsorów Karpackich Warsztatów Piwowarskich. Właścicielowi sklepu Piwa Regionalne w Rzeszowie należą się ogromne podziękowania za udostępnienie pomieszczenia, nasz „dom” warsztatowy przy ul. Langiewicza 56 w Rzeszowie to stałe miejsce gdzie odbywają się wszystkie wydarzenia związane z działalnością Karpackich Warsztatów Piwowarskich. Właścicielowi sklep Alepiwo.pl dziękujemy za regularne udostępnianie surowców na potrzeby pokazów, warsztatów czy także wykładów. Dziękujemy także firmie Fermentum Mobilie za przekazanie swoich drożdży na potrzeby warzenia warek pokazowych. Dzięki sponsorom nie tylko możliwe było i jest rozwijanie Karpackich Warsztatów Piwowarskich ale także udostępnienie udziału w organizowanych wydarzeniach całkowicie za darmo! Co ważne, nasza współpraca z wymienionymi sponsorami będzie wciąż trwała z czego bardzo się cieszymy!

Na kolejny rok życzymy sobie jeszcze większego zainteresowania działalnością Karpackich Warsztatów Piwowarskich. Szykowane są już nowe wydarzenia, który mamy nadzieję je spełnią. Wszystkich którzy jeszcze się wahają, serdecznie zapraszamy do udziału. Karpackie Warsztaty Piwowarskie tworzą ciekawi, otwarci i serdeczni ludzie, których łączą jedna wielka pasja – piwowarstwo domowe!