Wyniki V Karpackiego Konkursu Piw Domowych

W sobotę, 1 kwietnia 2017, podczas II Zlotu Piwowarów Domowych ogłoszone zostały wyniki V Karpackiego Konkursu Piw Domowych. Do konkursu. jak już pisaliśmy. zgłoszonych zostało 35 piw przez 23 piwowarów. W kategorii British Brown – 12 piw, w kategorii IPA – 23 piwa. Eliminacje do konkursu odbyły się w sobotę 25.03.2017 w Kuźnia Pub w Rzeszowie. Skład jury w eliminacjach to Marcin Jędrzejewski (sędzia PSPD), Robert Orszulak (sędzia PSPD), Wojciech Szczepański i Michał Patyna. Do finału jury dopuściło 6 piw w kategorii British Brown i 7 piw w kategorii IPA.

Finał V Karpackiego KPD odbył się w piątek 31.03.2017, w Starym Browarze Rzeszowskim. Zmieniło się jury, dołączył doświadczony sędzia z Łodzi – Michał Zieliński. Pełny skład jury na finał wyglądał zatem następująco:

 • Michał Zieliński (sędzia PSPD)
 • Marcin Jędrzejewski (sędzia PSPD)
 • Robert Orszulak (sędzia PSPD)
 • Wojciech Szczepański

Poziom konkursu był zróżnicowany, w eliminacjach odpadły piwa głównie z wyraźnymi wadami, kilka piw dobrych ale odbiegającymi znacznie od stylu. W finale, kategoria British Brown była trochę na wyższym poziomie niż kategoria IPA, można powiedzieć że dość niespodziewania (według komisji sędziowskiej).

Pełne wyniki V Karpackiego KPD 2017:

Kategoria India Pale Ale

 1. Rafał Wawrzak – 34,50 pkt
 2. Krzysztof Budzyński – 32,25 pkt
 3. Paweł Kuś – 31,25 pkt
 4. Artur Wojnarowski – 29,25 pkt
 5. Michał Jadwisiak – 28,25 pkt
 6. Radek Blicharczyk – 27,50 pkt
 7. Tomasz Rapiej – 26,00 pkt

Kategoria British Brown

 1. Michał Jadwisiak – 37,00 pkt
 2. Tomasz Rapiej – 33,00 pkt (więcej pierwszych miejsce wśród sędziów)
 3. Irek Albert – 33,00 pkt
 4. Artur Wojnarowski – 31,00 pkt
 5. Robert Gaweł – 27,50 pkt
 6. Krzysztof Miśniak – 24,75 pkt

Nagroda Główna

Po finale, w tym samym dniu, w walce o Nagrodę Główną wzięły udział 2 najlepsze piwa z obu kategorii. Próbki wciąż był zakodowane. Decyzja początkowo nie była jednogłośna więc komisja przedstawiała swoje argumenty za i przeciw. Ostatecznie po ponownym głosowaniu Nagroda Główna przyznana została dla najlepszego piwa w Kategorii British Brown a było to piwo Michała Jadwisiaka. Michał będzie miał przyjemność uwarzyć swoje piwo w Starym Browarze Rzeszowskim!

Jeszcze raz bardzo dziękujemy sponsorom za przekazania atrakcyjnych nagród – firmie Browamator, Świat Drożdży, Fermentum Mobile oraz Staremu Browarowi Rzeszowskiemu! Wszystkim piwowarom, również tym, którym w tym roku się nie udało, dziękujemy za udział w konkursie. Zapraszamy już na VI edycję w kolejny roku!