Wyniki finału II sezonu bitw – Russian Imperial Stout

W sobotę 10 czerwca 2017 zaraz po 18:00 miała miejsce finałowa bitwa II Karpackich Bitw Piwowarów Domowych. Bitwa poprzedzona była pokazem warzenia piwa, który odbył się jednak w ograniczonym zakresie, głównie z racji innych imprez piwnych, które miały miejsce tego dnia w Rzeszowie. Zaraz po pokazie odbył się wykład Magdy Gurgul na temat drożdży Brettanomyces. Wykład cieszył się sporym zainteresowaniem osób biorącym w nim udział co było widać po ożywionej dyskusji w trakcie jak i zaraz po wykładzie.

Finałowa bitwa odbyła się w kategorii Russian Imperial Stout a udział w niej po wcześniejszych eliminacjach w grupach zapewnili sobie: Tomasz Rapiej, Tomasz Ruchlewicz i Krystian Kowal. Frekwencja dopisała i finał zgromadził ponad 30 osób z czego głosowało 26. Poziom piw był wysoki o czym świadczą oceny i wyrównany poziom finałowych RISów. O wygranej, a nawet o kolejności miejsc zadecydowały niuanse i drobne różnice w punktacji poszczególnych oceniających a same wyniki wyglądały następująco:

1 miejsce – Tomasz Ruchlewicz – 509 pkt. (19,57 pkt.)
2 miejsce – Krystian Kowal – 507 pkt. (19,50 pkt.)
3 miejsce – Tomasz Rapiej – 497 pkt. (19,12 pkt)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom finałowej bitwy a w szczególności zwycięzcy. Dla przypomnienia Tomek Ruchlewicz w poprzednim sezonie również był finalistą I edycji bitw jednakże w finale nie wygrał, zrobił to w drugim podejściu 🙂 Wygrywając II edycję bitw zapewnił sobie jednocześnie udział w Bitwie Mistrzów, w której biorą udział zwycięzcy podobnych zmagań z całej Polski.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcy, innym uczestnikom oraz wszystkim biorącym udział w bitwach i już zapraszamy na III edycję.

Tekst i foto Artur Wojnarowski