Nowi ceryfikowni sędziowie PSPD na podkarpaciu

Swego czasu pisaliśmy o kolejnym kursie sędziowskim organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. Tak się złożyło, że do kursu zgłosiło się 2 kandydatów z naszego regionu a co najważniejsze zaliczyli oni pozytywni egzamin i tym samym zostali certyfikowanymi sędziami PSPD!

Certyfikat potwierdza wiedzę i umiejętności do sędziowania i uczestnictwa w konkursach piw zarówno domowych jak i rzemieślniczych. Jest również potwierdzeniem szerokiej wiedzy z zakresu piwowarstwa. Kurs jest bardzo intensywny zaś egzamin dość trudny (bywają osoby co go nie zdają). Wymaga wiele od kandydatów oraz kosztuje sporo wysiłki oraz przygotowań własnych. Oczywiście samo szkolenie i egzamin to nie wszystko. Dobry sensoryk dba o zmysły, szkoli się dalej już we własnym zakresie oraz pogłębia swoją wiedzę. Życzymy nowym jak i aktualnym sędziom wytrwałości w dalszej pracy.

Aktualnie zatem, mamy w regionie już 3 aktywnych sędziów PSPD – Marcina Jędrzejewskiego, Michała Jadwisiaka oraz Wojciech Szczepańskiego. Oby tak dalej!