[zapowiedź] Na jesień rusza nowy sezon warsztatowy

Idą wakacje i należny odpoczynek. Jednak zaraz po nich zapowiadamy mocne warsztatowe uderzenie. Czego możecie spodziewać ? Przeczytajcie w poniższej zapowiedzi!

Pierwsze szczegóły

W październiku 2018 ruszamy z czymś nowym czego jeszcze nikt nie robił! W planie są 3-4 spotkania w okresie od października 2018 do kwietnia 2019. Każdy z nich potrwa około 3 godziny. Będą to spotkania typowo szkoleniowe i warsztatowe, ewentualne after party już w pubach na mieście. Miejscem spotkań będzie Klub Zodiak przy ul. Mieszka I w Rzeszowie. Ze względów organizacyjnych na pewno ilość osób będzie ograniczona do max. 30. Koszt udziału to 15 zł, będą to środki na pokrycie najmu sali, kubków, mac, talerzyków, wody do picia oraz piwa do panelu – ewentualne nadwyżki będziemy inwestować w kolejnych warsztatach w większą ilość piw do panelu piw rzemieślniczych (szczegóły w programie, poniżej).

Dla kogo warsztaty?

Warsztaty przeznaczone są oczywiście dla osób pełnoletnich. Tematyka kierowana do piwowarów i piwowarek domowych, zarówno tych początkujących jak i dla zaawansowanych. Celem spotkań jest rozwój swoich umiejętności w zakresie piwowarstwa domowego, wymiana doświadczeń, integracja środowiska piwowarów domowych. 

Zapisy

Jedyną formą zapisów będzie zgłoszenie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego on-line. Na pierwsze spotkanie formularz pojawi się we wrześniu 2018 na tej stronie. Termin pierwszych warsztatów ustalony zostanie z około 30 dniowym wyprzedzeniem.

Organizator

Organizatorem warsztatów jest Karpacki Oddział Terenowy Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Osoba kontaktowa – Wojciech Szczepański (email: karpacki@pspd.org.pl). We wszelkich sprawach związanych z organizacją tych warsztatów prosimy o kontakt email.

Program

Wszystkie warsztaty będą się odbywać według określonego schematu:

1) Gość – czas około 30 min

Spotkanie z rzemieślnikami, osobami z piwowarską wiedzą akademicką, technologiczną, teoretyczną czy historyczną.

2) Praktyka i teoria – czas około 30 min

Tematyczne wykłady z wiedzy piwowarskiej, streszczenia ciekawych książek, publikacji czy testów. Jednocześnie zapraszamy Was do aktywności i prowadzenia tej części. Przeczytałeś coś ciekawego? Rozdzieliłeś piwo i zrobiłeś je z kilkoma dodatkami? Chmieliłeś warkę różnymi odmianami chmielu? Fermentowałeś tą samą warkę różnym odmianami drożdży? (w grę wchodzę również inne dowolne ciekawe testy). Chcesz się tym podzielić? Opowiedzieć o szczegółach a jednocześnie uzyskać opinie innych piwowarów? To jest miejsca i czas dla Ciebie! Nie musi wcale to być coś wielkiego, każda wiedza czy mały test będzie się liczył. Zainteresowany? Pisz na adres email: karpacki@pspd.org.pl

3) Co siedzi w moim domowym piwie – czas około 60 min

Najważniejsza część! Będzie to możliwości przyniesienia swojego piwa domowego. Ma być to jednego rodzaju piwo w ilości 6x500ml (lub odpowiednio tak aby było 3l piwa). Każdy uczestnik warsztatów dostanie próbkę 100ml tego piwa, zarówno twórca jak i degustujący mogą wymienić się wiedzą, doświadczeniem i opinią o degustowanym piwie. Uwaga – nie jest to panel dla piw ewidentnie zakażonych. Można przynieść 1-2 butelki problematycznego piwa dla rozpoznania wady przez sędziów PSPD obecnych na spotkaniu.

4) Panel z piwem rzemieślniczym – czas około 30 min

Ciekawe przykłady piw rzemieślniczych, piwa w określonych stylach, z określonych dodatkiem, przykład piw owocowych, kwaśnych czy np. piw z kawą – przykłady można mnożyć. 3-4 piw wybranych przez Was lub organizatora, każdy uczestnik otrzyma min. 50 ml próbkę każdego prezentowanego piwa. Omówimy je, postaramy się rozpoznać recepturę lub przekazać przepis aby uzyskać podobny efekt. Masz swoje propozycje jakie typu miałbyby być to piwa? Chętnie je usłyszymy, napisz na email: karpacki@pspd.org.pl