[relacja] IV sezon – bitwa #1

Nowe miejsce

W środę 16.01.2019 rozpoczęliśmy IV sezon Karpackich Bitw Piwowarów Domowych. Tym razem w całkowicie nowym miejscu – w pubie Stara Drukarnia przy ul. Bożniczej w Rzeszowie. Uznany, klimatyczny i wręcz już „kultowy” pub z szeroką ofertą piw lanych i ogromną bazą piw butelkowych. W środowy wieczór zapełniliśmy lokal praktycznie w całości. 

Bitwa

W bitwie wystartowało 3 piwowarów domowych – Marcin Dunaj, Damian Torba oraz Rafał Dutkowski. Stylem bitwy był piwny klasyk, bo chyba już tak można go nazwać po kilku latach piwnej rewolucji – American Pale Ale. „Chleb powszedni” każdego miłośnika dobrego piwa. Jak wiadomo proste style nie zawsze są proste w wykonaniu. Powszechność popularnej APA wpływa na wyższe wymagania konsumentów, zawiesza wysoko poprzeczkę co do jakości piwa w tym stylu. Średnio wysoka, czysta chmielowa goryczka, przyjemny cytrusowy aromat, idealny balans przesunięty lekko w stronę chmielu oraz zabójcza pijalność. To cechy do jakich dążyli nasi piwowarzy. Wszystkie startujące piwa były poprawne, każde z nich miało swoją pozytywną cechę jak elementy odbiegające od stylu. Pojedynek był zacięty a różnice punktowe między piwami niewielkie. Piwowarom bardzo dziękujemy za wysiłek i udział w bitwie!

Wyniki

W sumie oddano 35 kart do głosowania. Po wyliczeniu punktów i średniej ogłosiliśmy wyniki:
1 miejsce – Damian Torba, 16,51 pkt
2 miejsce – Marcin Dunaj, 15,23 pkt
3 miejsce – Rafał Dutkowski 14,00 pkt

Kolejna bitwa

Przy okazji już serdecznie zapraszamy na kolejną bitwę! Spotykamy się ponownie w Starej Drukarni w Rzeszowie, w środę 20 lutego 2019. Stylem bitwy będzie Hefeweizen. Bardzo klasyczne niemieckie pszeniczne piwo z wyróżniającymi się nutami bananów i goździki.