[zapowiedź] Karpacki Festiwal Piwowarów 2020

Bilety w sprzedaży!

Rozpoczynamy dystrybucję biletów na największe wydarzenie piwowarskie w regionie. Już 7 marca 2020 spotykamy się w Klubie Zodiak w Rzeszowie na Karpackim Festiwalu Piwowarów Domowych! Uwaga – posiadamy dokładnie 200 wejściówek i ze względu na rozmiary sali nie będziemy mogli tej ilości zwiększyć. Jeśli chcecie być pewni udziału to nie zwlekajcie z zakupem biletów! Bilet w cenie 79 zł / osoba.

Kup bilet: https://panel.pspd.org.pl/wydarzenia/karpacki-festiwal-piwowarow-2020

Lista piwowarów, którzy stworzą stoiska

VIII Karpacki Konkurs Piw Domowych

Prezentujemy listę piwowarów biorących udział w VIII Karpackim Konkursie Piw Domowych. To oni stworzą dla Was swoje stoiska i zaprezentują swoje domowe wyroby. Łącznie będzie to ponad 40 różnych piw, w całkowicie dowolnych stylach piwnych. Pełna lista piw wraz z numeracją stoisk i numerami piw pojawi się przed festiwalem. Przypominamy, że konkurs jest konkursem konsumenckim. To znaczy, że to uczestnicy festiwalu mają decydujący głos i to oni wybierają laureatów konkursu.

Wykłady

Festiwal to nie tylko degustacje ale także nauka, wiedza i zbieranie cennych doświadczeń. A co takiego ciekawego piwowar domowy będzie mógł się dowiedzieć? Zaraz po rozpoczęciu festiwalu Bogumił „Bogi” Rychlak przedstawi nam kolejną historyczną opowieść piwną, tym razem pt. „Czy Arystoteles pił słowiańskie piwo z chmielem?”. Następnie Dorota Chrapek przejmie władzę na sali wykładowej i zaprezentuje Wam (nie znanej nam jeszcze treści) cenną porcję praktycznej piwowarskiej wiedzy – jeśli Dorota i warsztaty to w ciemno bierzemy tą wiedzę! Ponownie w Rzeszowie pojawi się Filip Paprocki oraz jego Akademia Drożdżowa FM – informacji na temat drożdży nigdy dość! Na koniec będzie można także zapoznać się z ofertą słodów Simpsons Malt, które za sprawą Kacpra Kulpy, przedstawiciela firmy Baltic Brewing Polska, mocno wchodzą na rynek polski – szczerze polecamy. Zachęcamy do udziału we wszystkich prelekcjach. Wszystkie wykłady odbędą się w bocznej sali wykładowej.

Plakat i ulotka reklamująca festiwal

Catering

Między degustacjami a wykładami będziecie mogli cały czas korzystać z naszego domowego bufetu, który w większości przygotowujemy dla Was własnymi rękami. Będzie intensywnie więc odpowiednio treściwa strawa będzie bardzo istotna.

Konkursy dla uczestników i sponsorzy

Postaramy się także rozruszać uczestników w spontanicznych konkursach wiedzy, rozdamy trochę gadżetów od naszych sponsorów. A skoro o nich mowa. Bez sponsorów impreza nie byłaby tak okazała. Oczywiście wszystkie bonusy w większość zgarniają piwowarzy na stoiskach.Ale to przecież oni najbardziej się napracują przy przygotowaniu najlepszych piw domowych. Laureaci Karpackiego KPD mogą liczyć na surowce piwowarskie a zwycięzca dodatkowo zgarnie również Nagrodę Główną! Nagroda ufundowana przez Browar Łańcut a jest nią uwarzenie swojego zwycięskiego piwa w browarze! Pełna lista sponsorów Karpackiego KPD wygląda następująco:

  • Browar Łańcut – warzenie w browarze
  • Baltic Brewing Polska – słody Simpsons Malt
  • Homebrewing.pl – zestawy chmieli
  • Fermentum Mobile – zestawy drożdży
  • Alepiwo – nagrodą 500 zł za Najlepsze Stoisko na festiwalu

Wybór laureatów konkursu i Najlepszego Stoiska

W jaki sposób wybrani zostaną laureaci konkursu? Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymają ulotkę z listą wszystkich piw i stoisk, tak aby mogli na bieżąco wiedzieć jakie piwa ich interesują. Dostaną również karteczki do głosownia. Wedle własnej subiektywnej opinie wpiszą numer piwa w pole I, II i III miejsce gdzie: I miejsce – to 3 pkt, 2 miejsce – to 2 pkt, III miejsce – to 1 pkt. Wygra piwo, które uzyska największą ilość punktów. Uczestnicy wybiorą także Najlepsze Stoisko festiwalowe – będzie można zagłosować tylko na 1 z 19 stoisk festiwalowych.

Media

Na festiwalu nie zabraknie partnerów, którzy uwiecznią nasz festiwal „cyfrowo”. Firma Foto Kreation czyli Maciej Brzana, który będzie pełnił rolę fotografa. To już niepierwsza nasza współpraca więc jesteśmy pewni, że będzie co wspominać oglądając zdjęcia przygotowane przez Maćka. Kwestie video leżą w rekach firmy Nowe Media Studio. Popularnie zwany Rzeszowski Kamerzysta ponownie pojawi się na naszej imprezie. Z góry dziękujemy!

Finałowe ogłoszenie wyników konkursu

Około 22:00 ogłosimy wyniki a przed godziną 00:00 zakończymy festiwal. My już nie możemy się doczekać! Już nam żal, że ta impreza potrwa tylko 1 dzień. W każdym razie – nie może Was tam zabraknąć. Taki festiwal jest tylko raz w roku i nie można go przegapić! Do zobaczenia.